Oferta materiałowa firmy IMPERBEL

Strona główna Powrót O Nas Nasze referencje

    


Kliknij aby poznać szczegóły

    Głównym produktem INTERBEL są wielowarstwowe membrany pokrywcze. To właśnie specjalna budowa nadaje im bardzo dobrą elastyczność i ogromną wytrzymałość. Zewnętrzna warstwa z włókna szklanego stanowi sprawdzoną, dobrą ochronę przed szkodliwym działaniem promieni ultrafioletowych dla warstw głębszych oraz uniemożliwia odkształcenie się pokrycia. Bezpośrednio pod nią znajduje się warstwa z nietkanego włókna poliestrowego nadająca pokryciu wysoką odporność na uszkodzenia punktowe, jak i inne nieprzewidziane uszkodzenia. Całość spaja bogata mieszanka bitumu (z własnych kopalń) i propylenu ataktycznego APP dokładnie wyselekcjonowanego i precyzyjnie dozowanego. Rezultatem tego jest wyjątkowo plastyczna membrana odporna zarówno na bardzo niskie jak i wysokie temperatury (temperatura topnienia powyżej 1500C). Materiały te zdały znakomicie egzamin zarówno w warunkach polarnych jak i w tropiku.      

    Membraną DERBIGUM  pokryto między innymi dach Białego Domu w Waszyngtonie oraz mosty i wiadukty na trasie szybkiej kolei TVG w Francji co stanowi najlepszą wizytówkę oferowanych przez nas pokryć.


    Najnowszym rozwiązaniem firmy IMPERBEL jest jedyna na świecie powłoka przeciwogniowa dachów płaskich DERBITOP A1 kompatybilna z wszelkiego rodzaju membranami bitumicznymi, klejona do podłoża na zimno, bez użyciu otwartego ognia.
    Pokrycie DERBITOP A1 nie reaguje na promienie ultrafioletowe i starzenie się atmosferyczne, chroni przed niebezpieczeństwem pożaru.

    Szczególnie ciekawym rozwiązaniem często stosowanym w nowoczesnym budownictwie na dachach płaskich jest tworzenie zielonych ogrodów. Firma IMPERBEL stworzyła unikalny system zielonych dachów z zastosowaniem płyt drenażowych FLORADRAIN - system ZINCO.
    Podstawą systemu IMPERBEL - ZINCO jest niezawodna wodoszczelność, korzystne środowisko klimatyczne, dodatkowa izolacja termiczna i akustyczna przy minimalnych zabiegach konserwatorskich. System posiada własną rezerwę wody, pozwalającą przetrwać nawet sześć tygodni suszy, jednocześnie regulując skutecznie odpływ wód deszczowych.

    Oprócz tego firma MARBEL dysponuje pełnym zestawem akcesorii potrzebnych do prawidłowego wykonania pokrycia dachowego tj. wpusty odpływu wody, filtry ochronne (przeciw liściom i kamieniom) i wywietrzniki - kominki wentylacyjne, oraz narzędzia i sprzęt niezbędny przy pracy na dachu dla profesjonalistów.

 

Powrót Następna

Przedsiębiorstwo "MARBEL" Spółka z o.o.
Kontakt : [e-mail]
Ostatnia aktualizacja 01.08.2001